Elastyczne możliwości przechowywania
P375SM może obsługiwać łącznie cztery dyski twarde w tym samym czasie. Daje to możliwość łatwej rozbudowy bez konieczności przenoszenia danych ze starego dysku na nowy. Jeśli zacznie Ci brakować miejsca na Twoim dysku twardym wystarczy, że zwyczajnie dołożysz kolejny. Laptop Clevo P375SM umożliwia zamontowanie dwóch dysków mSata na których możemy zainstalować system oraz najczęściej użytkowane aplikacje. Takie rozwiązanie prowadzi do super szybkiego działania naszego komputera. Szybkość wykonywanych operacji aplikacji zainstalowanych na dyskach mSata może wzrosnąć nawet do 30%.
RAID 0 pozwala na spięcie fizycznych dysków w jeden logiczny co daje możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni dyskowej. Dzięki RAID 1 Twoje dane będą bezpieczniejsze, ponieważ jeden dysk będzie dokładną kopią drugiego. W razie awarii jednego dysku wszystkie dane będą ciągle dostępne na drugim. RAID 1 to prawie dwukrotnie szybszy odczyt danych z dysków.
Technologia Thunderbolt
Technologia I/O Thunderbolt umożliwia korzystanie na jednym złączu z dwóch kanałów o przepustowości 10 Gb/s w obu kierunkach. Temu właśnie zawdzięcza swoją wyjątkową szybkość i wszechstronność. Przesyłanie danych do i z urządzeń peryferyjnych może odbywać się nawet 20 razy szybciej niż za pośrednictwem interfejsu USB 2.0 i do 12 razy szybciej niż przez interfejs FireWire 800. Duża przepustowość pozwala też na kaskadowe łączenie kilku szybkich urządzeń bez użycia koncentratora lub przełącznika. Do jednego złącza Thunderbolt możesz na przykład podłączyć kilka szybkich dysków zewnętrznych, urządzenie do przechwytywania wideo, a nawet monitor — zachowując maksymalną przepustowość.
Zaawansowana iluminacja
|
Podświetlenie klawiatury oraz touchpada diodami LED to funkcja, która nie tylko upiększa Clevo P375SM, ale również ułatwia pisanie, kiedy światło w otoczeniu jest słabe. Kolor i intensywność iluminacji można dostosować do swoich potrzeb. Podświetlenie trójstrefowe co pozwala na podświetlenie klawiatury w miejscach, z których korzystasz, a wyłączenie go tam gdzie, jest ono niepotrzebne np. pod klawiaturą numeryczną.
|
Potężny zapas pamięci
Wydajność twojego komputera już nigdy więcej Cię nie zawiedzie dzięki technologii dwukanałowych pamięci RAM. Dzielenie kanałów zmniejsza opóźnienia przesyłu danych i zwiększa przepustowość pamięci dla zaspokojenia najbardziej pamięciożernych aplikacji. Z maksymalnie 32GB pamięci system zawsze poradzi sobie z wieloma równolegle przydzielonymi zadaniami. Producent umożliwia zamontowanie 4 kości pamięci DDR3/DDR3L SODIMM.
Firma CLEVO wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników zastosowało w laptopie P375SM łatwy dostęp do podzespołów komputera. Dzięki temu bez żadnych problemów wymienisz dysk na większy, zwiększysz wydajność kości RAM lub po prostu wyczyścisz laptopa z zalegającego kurzu.
Sound Blaster X-Fi MB3
Karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi MB3 posiada najlepsze cechy kart dźwiękowych Sound Blaster® i wyznacza nowe standardy technologiczne dla gier i rozrywki za posrednictwem komputera PC. Karta dźwiękowa Sound Blaster oraz wbudowane głośniki z sub-wooferem zapewniają najwyższą jakość dźwięku podczas słuchania i tworzenia muzyki w CLEVO P375SM, a także jest najlepszym rozwiązaniem dla gier komputerowych.
TPM (Trusted Platform Module)
Moduł TPM to mikroukład umożliwiający korzystanie ze wszystkich zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dysków funkcją BitLocker. Komputer z modułem TPM może tworzyć klucze szyfrowania, które mogą być odszyfrowane tylko za pomocą tego samego modułu TPM. Moduł ukrywa klucze szyfrowania za pomocą własnego głównego klucza magazynu przechowywanego w obrębie modułu. Przechowywanie klucza głównego magazynowania danych w układzie TPM, a nie na dysku twardym, zapewnia lepszą ochronę przed atakami mającymi na celu ujawnienie kluczy szyfrowania.
Podczas uruchamiania komputera z modułem TPM i włączoną funkcją BitLocker moduł TPM sprawdza, czy w systemie operacyjnym istnieją warunki, które mogą wskazywać na zagrożenie bezpieczeństwa. Przykłady tych warunków, to błędy dysków, zmiany w systemie podstawowych operacji wejścia/wyjścia (BIOS), inne składniki startowe lub warunki wskazujące, że dysk twardy wyjęto z jednego komputera, a system uruchamiany jest w innym. Jeśli moduł TPM wykryje jedno z tych zagrożeń, funkcja BitLocker blokuje partycję systemową do czasu wprowadzenia hasła odzyskiwania. Podczas pierwszego inicjowania modułu TPM tworzone jest hasło właściciela modułu TPM. Użycie tego hasła pomaga zagwarantować, że tylko autoryzowany właściciel może uzyskać dostęp do modułu TPM w komputerze i zarządzać tym modułem.
|